Mamy dwa medale Mistrzostw Polski w Biegach na Nartorolkach!!!

Na zawody pojechała ekipa Hubala w składzie: Agata Dakowicz, Hania Popko, Jonasz Bakun, Mikołaj Czaban i Kacper Janowski. Zdjęcia>>

Pierwszy dzień Mistrzostw to styl łyżwowy. W tym dniu nasza juniorka Agata zdobyła brązowy medal na dystansie 10km. Bardzo blisko zdobycia medalu była Hania. Tylko pół sekundy do 3 miejsca i 2 sekundy do 2 miejsca zabrakło do szczęścia. W juniorze D była wyrównana walka o medale. Jonek w swoim roczniku zajął 3 miejsce a w kategorii wiekowej 9 miejsce. Mikołaj Czaban czyli junior C po walce zajął 13 miejsce. Natomiast 7 miejsce Kacpra Janowskiego w seniorach można potraktować jako zaliczony start.

Druga konkurencja na MP to bieg pod górę stylem klasycznym. Dystans do pokonania: 3300m. Agata znowu pokazała swoją klasę zdobywając drugie miejsce, czyli srebny medal. Mikołaj po dobrym starcie niestety uczestniczył w kraksie, która spowodowała, że nie mógł już walczyć o czołowe lokaty. Jonasz Bakun poprawił swoje miejsce z pierwszego dnia, bo był 6. W seniorach mocna walka od pierwszych metrów, więc 6 miejsce Kacpra jest niezłym wynikiem.