Tytuł mistrza i drugiego wicemistrza Polski Oli Radziszewskiej na Mistrzostwach Polski Młodzika w Suwałkach.

W dniach 12-14.05.2017 w Suwałkach rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików.Nasz klub reprezentowała Aleksandra Radziszewska.Ola zagrała singla,w którym była rozstawiona jako 5/8 i debla w parze z Zuzanną Luban (STB Eneria Lubliniec) z rozstawieniem 3/4.
Ola wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w grze podwójnej i drugiej wicemistrzyni Polski w grze pojedyńczej.
Mistrzostwa zaczęły się dla Oli od bardzo ciężkiego meczu singlowego z Aleksandrą Kiryluk(ABRM Warszawa) trenowaną przez byłego trenera kadry narodowej elity Jacka Hankiewicza.Był to bardzo wyrównany 3 -setowy pojedynek trwający 50 min.(najdłuższy mecz singlowy tych mistrzostw).Pierwszy set kontrolowała Ola i wygrała 21:18.Drugi set bardziej wyrównany po lepszej końcówce wygrała także Ola,ale Kiryluk 21:18 .Decydujący 3 set był prawdziwym horrorem.Nasza zawodniczka zaczęła bardzo źle
i było 3:8 by na przerwę zejść tylko z jednopunktową stratą tj. 10:11.Wydawało się ,że Ola jest już na dobej drodze do zwycięstwa by po zmianie stron i kilku gorszych zagraniach przegrywała  jednak 14:17.To był wstęp do końcowych emocji.Tym razem po kilku bardzo dobrych zagraniach naszej zawodniczki widniał wynik 19:19,a następnie 20:19 i lotkę meczową miała Kiryluk.Ola Radziszewska obroniła tę lotkę i było 20:20.Kolejne pięć lotek meczowych musiała już bronić Kiryluk by ostatecznie ulec
25:27.Pojedynek okrzyknięto godnego finału,a to był dopiero początek tego trudnego i pełnego emocji turnieju.
W drugim pojedynku singlowym też nie obyło się bez emocji,ale tylko w pierwszym secie.Ola zagrała z Weroniką Niklas(UKS Dójka Bytów) i w pierwszym secie Weronika miała już lotkę setową na 20:16 by następnie przegrać tego seta z Ola 21:23.Ta sytuacja sprawiła,że kolejny set Ola już wygrała bardzo łatwo 21:8.
Trzeci mecz singlowy był meczem o strefę medalową z rozstawioną z nr 1 Zuzanną Jankowską(BENINCA UKS Feniks K-K).To kolejny emocjonujący i pełen zwrotów w trzecim secie mecz.Pierwszego seta Ola w końcówce przegrała 16:21.Set drugi był pod jej dyktando i Ola wygrała 21:8.Wydawać by się mogło,że set trzeci będzie formalnością.Do dobrej jednak gry wróciła Zuzia ,ale mino kolejnych zwrotów akcji w tym secie to Ola  wygrała 21:19 zapewniając sobie trzecie miejsce w mistrzostwach.
Po tym ciężkim i wyczerpującym 3-setowym ćwierćfinałowym pojedynku Ola tego samego dnia musiała zagrać o finał z rozstawioną z nr 3/4 Arianną Biel(UKS Unia Bieruń).Zabrakło jednak chyba trochę już sił i szczęścia.Ola przegrała ten mecz z dobrze dysponowaną i mniej zmęczoną poprzednimi meczami rywalką 21:19,21:18 i zakończyła mistrzostwa ze tytułem drugiej wicemistrz Polski w singlu.
Mecze deblowe nie były,aż tak emocjonujące,chociaż nie odbyło się bez nerwów.W dwóch pierwszych meczach po łatwych zwycięstwach w pierwszych setach,sety drugie były bardziej wyrównane,ale zakończone zwycięstwem Oli i Zuzi.(21:13,22:20 i 21:10,21:19)
Półfinał i finał dziewczyny zagrały już na swoim wysokim poziomie.Łatwo wygrywając oba pojedynki( półfinał 21:8,21:15 i finał 21:15,21:10) zdobywając tytuł Mistrzyń Polski.
Wszystkie mecze i wyniki Oli:
https://www.tournamentsoftware.com/sport/player.aspx?id=119CE2AA-DDEF-4C1C-84E7-35CB38218B1A&player=5

Gratulacje zawodnikom i trenerom.
MR

Wyniki >>