HUBALCZYCY: PAWEŁ ŚMIŁOWSKI I ALEKSANDER JABŁOŃSKI MISTRZAMI CHORWACJI!

W zakończonych w niedzielę w Dubrovniku Międzynarodowych Mistrzostwach Chorwacji startowało około 100 zawodników reprezentujących 12 państw a wśród nich liczna 12 osobowa reprezentacja Polski juniorów z trenerem Pawłem Lenkiewiczem.
Badmintoniści walczyli o cenne punkty do rankingu światowego, a przy okazji o pulę nagród wynoszącą 5000 $.

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali nasi debliści UKS Hubal Białystok Paweł Śmiłowski i Aleksander Jabłoński, którzy po bardzo dobrej grze wywalczyli złote medale pokonując w finale rozstawionych z nr 3 reprezentantów Słowenii Martin Cerkownik/Urban Herman 21:10, 21:13. Paweł Śmiłowski (Hubal) w parze z Magdaleną Świerczyńską (UKS Baranowo) dodatkowo wywalczyli srebrne medale w grze mieszanej, przegrywając w finale z Turecką parą Melih Turgut/Fatma Nur Yavuz 13:21, 11:21.
Pozostali nasi kadrowicze również pokazali się z dobrej strony i zdobyli wiele cennych punktów rankingowych do rozstawienia w mistrzostwach Europy do lat 17-stu. Bardzo dobre zawody rozegrała Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów), która w parze z Aleksandrą Goszczyńską (UKS Milenium Warszawa) minimalnie przegrały awans do strefy medalowej, przegrywając z rozstawioną z numerem 3 czeską parą Dominika Budzelova/Teresa Svabikowa 17:21, 21:16, 18:21. W grach podwójnych również z dobrej strony pokazał się Robert Cybulski (MKB Lednik Miastko), który w parze z Adamem Szolcem (Hubertus Zalesie Górne) w walce o medal minimalnie przegrali z rozstawioną z nr 2 czeską parą Petr Beran/Jan Somerlik 12:21, 21:19, 16:21. Robert Cybulski wspólnie z Wiktorią Dąbczyńską rozegrał bardzo wyrównany trzysetowy pojedynek z turecką parą nr. 1 i późniejszymi mistrzami Chorwacji. Kolejny dobry start zanotował Michał Kikosicki (AZS Łódź), który po dwóch zwycięstwach w turnieju, przegrał z późniejszym zwycięzcą Samuel Hsiao z Niemiec 21:14, 21:17. Warto zaznaczyć również pokonanie przez Karolinę Władzińską (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) rozstawioną z numerem 1 reprezentantki Turcji Kadar Inal 21:12, 21:19. Karolina w walce o medal przegrała z reprezentantką Słowenii Nika Arih 19:21, 14:21.

Kolejnym startem Kadry Narodowej Juniorów będą Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji, Czech oraz Estonii.