34 Memoriał Malinowskiego

Dnia 15 maja 2015 r. na leśnych trasach biegowych Pietrasz w Białymstoku o godz. 11:00 odbył się ,,XXXIV Mały Memoriał im. B. Malinowskiego w biegach przełajowych”. Biegi odbyły się w 12-stu kategoriach:

KOMUNIKAT KOŃCOWY

XXXIV MAŁEGO MEMORIAŁU

im. B. MALINOWSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Las Pietrasze, 15.05.2015r.

Organizator:

Zespół Szkół Nr 6 w Białymstoku, UKS Hubal Białystok, Harcerski Klub Olimpijczyka w Białymstoku

Sponsorzy:

Prezydent Miasta Białegostoku, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaska Rada Olimpijska Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Białymstoku, Rada Rodziców ZS 6 Białystok, Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku.

• bieg pucharowy 4000 m – mężczyźni.

W zawodach wzięło udział 453 uczestników. Szkoły podstawowe reprezentowało 379 uczniów, w tym 165 dziewcząt i 214 chłopców, zaś gimnazja reprezentowane były przez 69 uczniów, w tym 34 dziewczęta i 35 chłopców. W biegu pucharowym wystartowało 5 osób, 2 kobiety i 3 mężczyzn.

Najbardziej obleganym biegiem okazał się dystans 600m chłopców kl. I-II, w którym wystartowało 80 zawodników. Najmniej chętnej młodzieży wzięło udział w biegu na 800m dziewcząt klas I – III gimnazjum, tylko 34 startujące zawodniczki. Wśród najmłodszej grupy uczniów – 6-ciolatków, dystans 300 m najszybciej pokonał Żukowski Daniel – 1.12,73 zaś wśród dziewczynek najszybsza okazała się Kropiwnicka Zuzanna – 1.21,22.

Najlepszy wynik wśród chłopców na dystansie 600 m uzyskał Oleksiuk Patryk uczeń klasy IV SSP Supraśl, który pokonał dystans w czasie 2.39,71 natomiast wśród dziewcząt na dystansie 600 m najszybsza okazała się Supranowicz Alicja uczennica klasy IV SP Supraśl, która przebiegła w czasie 2.57,28. Na dystansie 1000 m wśród chłopców najszybszy był Szorc Marek uczeń klasy VI SP 32 Białystok, który pokonał dystans w czasie 3.33,81 zaś wśród dziewcząt dystansie 800 m najlepsza okazała się uczennica klasy V SP 32 Białystok –Popko Hanna, która przebiegła w czasie 3.23.85.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zdecydowaną różnicą punktów zwyciężyła SP 32 w Białymstoku zdobywając 306 pkt., pokonując SSP Supraśl – 91 pkt. i SP 11 w Białymstoku – 18 pkt. Dalsze miejsca zajęły: SP 43, SP 46 i SP 2.

Spośród gimnazjalistów najlepszy wynik wśród chłopców uzyskał Łukaszewicz Przemysław uczeń klasy III Sportowego Gimnazjum w Supraślu, który dystans 1000m pokonał w czasie 3.17,62 natomiast wśród dziewcząt najszybsza okazała się Supronik Aleksandra – uczennica klasy III Sportowego Gimnazjum w Supraślu, która 800m przebiegła w czasie 3.26,61.

Obsada sędziowska:

Sędziowie główni: Andrzej Walicki, Adam Roszkowski, starter : Dariusz Ralicki, kierownictwo mety: Izabela Purta, Elżbieta Pańkowska, biuro zawodów: Iza Płachcińska, Karolina Szczerbińska, wręczanie nagród : Monika Szawiel, Beata Świrydowicz, Andrzej Wróblewski i Krzysztof Bielawiec, spiker: Marek Sadowski, oprawa techniczna : Andrzej Walicki, Dariusz Ralicki, Adam Roszkowski, pomiar elektroniczny: Helena Leszczyńska i Lech Szargiej.