Mistrzostwa Litwy

MISTRZOSTWA LITWY W NARCIARSTWIE BIEGOWYM 3-4.01.2015 IGNALINA.

Trwa długa przerwa świąteczna ale dla niektórych dyscyplin sportowych jest to początek sezonu startowego. Zawodnicy UKS Hubal Białystok mieli zaplanowany start w Jakuszycach

w ramach „Biegu na Igrzyska” i Pucharu Polski ale impreza została odwołana. W tej sytuacji szukając możliwości startu postanowiliśmy wybrać się na Mistrzostwa Litwy które odbyły się w dniach

3-4.01.2015 w Ignalinie. Jechaliśmy do Ignaliny z duszę na ramieniu gdyż całą drogę padał deszcz, ale już na miejscu odetchnęliśmy. Zastaliśmy przygotowaną trasę na 1,5 km i 2 km z profilem FIS oczywiście ze sztucznego śniegu. Czy Nam się coś takiego uda w tym roku?

Pierwszy dzień zawodów to bieg krokiem klasycznym. Tory był twarde i zlodowaciałe co sprawiało zawodnikom duże problemy. Upadki i problemy z utrzymaniem równowagi były normą.
W tych warunkach medale naszych zawodników tym bardziej cieszą.

Magda Filianowicz biegnąc z zawodniczkami starszymi od siebie o dwa lata na dystansie 3km zajęła trzecie miejsce Mikołaj Czaban podobnie jak Magda rywalizował z zawodnikami starszymi
i był siódmy. Agata Dakowicz w kategorii juniorek B po pięknej walce na dystansie 5 km uplasowała się na drugim miejscu, Paweł Pokutko w juniorze A był trzeci. (wyniki na www.skigo.lt ).

Drugi dzień to bieg krokiem dowolnym (łyżwowym) Magda Filianowicz na dystansie 5 km była szósta, Mikołaj Czaban zajął 10 miejsce, Agata Dakowicz czwarta na 7,5 km, a Paweł Pokutko był trzeci na 10 km.

W mistrzostwach brał udział najmłodszy zawodnik Jonasz Bakun rocznik 2003 który swą postawą zasłużył na pochwałę i mama nadzieję na bardzo dobre wyniki w startach w swojej kategorii wiekowej.

P.s. Wyniki niektórych zawodników mogą zwiastować niezły sezon. Czego Życzę w Nowym Roku 2015.