Finał ekstraklasy badmintona 2014 dla SKB Litpol Malow Suwałki

Obie podlaskie drużyny w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski w Badmintonie 2014 zapowiadały swoją wygraną, a kluczem do zwycięstwa miał być pojedynek singlistek. Suwałczanka Sashina Vigneswaran i Białostoczanka Alesia Zaitsava stoczyły także i tym razem znakomite spotkanie, ale po trzech setach tym razem lepszą była Sashina. W innych pojedynkach wygrywali faworyci: gry singlowe panów padły łupem Hubalczyków – Rogalskiego i Dziółki, a gry podwójne wygrali reprezentanci SKB Litpol Malow Suwałki.

PO 5 GODZINACH WALKI, SUWALCZANIE POKONALI MISTRZÓW POLSKI SPRZED ROKU, DRUŻYNĘ UKS HUBAL BIAŁYSTOK 4:2!

Trener: Waldemar Grzegorzewski, prezes klubu: Lech Szargiej

Obie podlaskie drużyny w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski w Badmintonie 2014 zapowiadały swoją wygraną, a kluczem do zwycięstwa miał być pojedynek singlistek. Suwałczanka Sashina Vigneswaran i Białostoczanka Alesia Zaitsava stoczyły także i tym razem znakomite spotkanie, ale po trzech setach tym razem lepszą była Sashina. W innych pojedynkach wygrywali faworyci: gry singlowe panów padły łupem Hubalczyków – Rogalskiego i Dziółki, a gry podwójne wygrali reprezentanci SKB Litpol Malow Suwałki. Obrońcy tytułu ostatnią nadzieję mieli w grze mieszanej. Na korcie pojawiło się czterech uczestników Igrzysk Olimpijskich, w tym dwóch poczwórnie (Michał Łogosz i Robert Mateusiak). Wygrana Suwałczan Łogosz/Augustyn nad Mateusiak/Zaitsava rozstrzygała o tytule, wygrana Hubalczyków dawała szansę na „złoty set”, a w nim najbardziej prawdopodobny pojedynek singlistek. W ostatniej, niezwykle dramatycznej i stojącej na znakomitym poziomie grze meczu pierwszego seta wygrali Białostoczanie do 18, w drugim Suwałczanie do 14, w trzecim także Suwałczanie wygrali do 16. Tytuł Drużynowych Mistrzów Polski z Białegostoku przeniósł się do Suwałk, a być może za rok będzie odwrotnie. Z pewnością SKB Litpol Malow Suwałki zanotował spory sukces, zaś Hubalczycy z tytułu Wicemistrzów Polski też trochę są zadowoleni. Wszakże srebrne medale też są warte odnotowania.

Brązowe medale wywalczyli badmintoniści Solca Kujawskiego pokonując w finale B Kraków 4:2.