ROBERT MATEUSIAK/AGNIESZKA WOJTKOWSKA W PÓŁFINALE

YONEX GERMAN OPEN 2014, 25 .02-2.03.2014r. MÜLHEIM (NIEMCY).

TURNIEJ PUCHARU ŚWIATA KATEGORII GRAND PRIX GOLD.

O turnieju, o Hubalczykach Badmintonzone pisał:

„We wtorek z turnieju odpadł Michał Rogalski (UKS Hubal Białystok), któremu zabrakło szczęścia w trzecim secie przeciwko Petrowi Koukalowi (19:21, 21:19, 21:17-0:59min.). Świetnie wiedzie się za to naszemu mikstowi. Robert Mateusiak (UKS Hubal Białystok) i Agnieszka Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce) wyeliminowali na starcie szóstą parę turnieju, angielski duet Chris Langridge/Heather Olver (21:18 19:21 21:12 – 1:04). Tym samym Agnieszka i Zico są jedynymi Polakami, którzy grają wciąż w Mülheim.

Biało-czerwoni zdeklasowali w 1/8 finału parę gospodarzy, niemiecki mikst Peter Kaesbauer/ Isabel Herttrich, wygrywając 21:13 21:15.

W piątek ćwierćfinały, w których nasz najlepszy mikst zmierzy się z kwalifikantami Maxem Schwengerem i Carlą Nelte. Prawdopodobnie wcale nie będzie to łatwy pojedynek. Niemcy pokonali w pierwszej rundzie rozstawionych z nr. 2 Azjatów, Sudket Prapakamol/ Saralee Thoungthongkam i idę przez turniej jak burza.

Choć trzymali nas w niepewności aż trzy sety, po niespełna godzinie dopięli swego. Robert Mateusiak i Agnieszka Wojtkowska znaleźli się w półfinale spotkania Yonex German Open. Polacy zapewnili sobie brąz dzięki wygranej nad niemiecką parą Max Schwenger/ Carla Nelte, 17:21 21:14 21:12. O tym, czy powalczą o złoto, zadecyduje sobotni pojedynek z koreańskim duetem Ko Sung Hyun/ Kim Ha Na. Rozstawieni z nr. 3 Azjaci grają bardzo nierówno. Potrafią przegrać w dwóch setach mecz przeciwko drugoligowym zawodnikom, by chwilę potem pokonać pierwszy mikst świata — Zhang Nan/ Zhao Yunlei. Z pewnością nie będzie to łatwy pojedynek. Agnieszka Wojtkowska i Robert Mateusiak dotarli do półfinału prestiżowego turnieju German Open, a możliwości walki o złoto pozbawił Polaków koreański duet Ko Sung Hyun/ Kim Ha Na. Biało-czerwony mikst przegrał z Azjatami w dwóch setach, uzyskując wynik 18:21 17:21″.