Najstarsi Hubalczycy w Austrii

AUSTRIAN INTERNATIONAL CHALLENGE 2014, 19-22 LUTEGO, WIEDEŃ (AUSTRIA). TURNIEJ KATEGORII INTERNATIONAL CHALLENGE, POZIOM 4A BWF. PULA NAGRÓD: 15 TYS. DOLARÓW

Robert Mateusiak z Agnieszką Wojtkowską wygrali turniej!

Badmintonzone napisał:

„Mikst Robert Mateusiak (UKS Hubal Białystok)/Agnieszka Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce) osiągnął pierwsze wspólne międzynarodowe mistrzostwo ma europejskich kortach podczas zawodów Austrian International rozgrywanych w Wiedniu.

Agnieszka i Zico mieli tylko jeden łatwy mecz w turnieju, kiedy to w pierwszej rundzie
w dwóch setach pokonali duet czeski Kopriva/ Tomalowa. O wejście do ćwierćfinału musieli stoczyć dwa wyrównane sety, wygrane granicznie 21:19, 22:20 z parą Lu/ Cheng z Tajwanu. Kolejni przeciwnicy – Indonezyjczycy Alfian Eko Prasetya/ Annisa Saufika — sprawili Polakom więcej trudności, kiedy to po przegranym pierwszym secie Agnieszka i Robert musieli odrabiać straty w dwóch kolejnych.

Po azjatyckich oponentach, w półfinale Polacy spotkali duet Christopher Coles/ Alyssa Lim, których Agnieszka, jeszcze w parze z Wojciechem Szkudlarczykiem, pokonała w półfinale zeszłorocznego Polish Open w Warszawie. Podobnie jak wtedy, również w Wiedniu Polacy potrzebowali trzech setów, żeby rozprawić się ze zgranymi Anglikami.

Jednak największym wyzwaniem było spotkanie finałowe, w którym po drugiej stronie siatki stanął najlepszy malezyjski specjalista miksta Chan Peng Soon. Zazwyczaj grający z równie znakomitą Goh Liu Ying, z którą zajmują obecnie szóstą pozycję w światowym rankingu, tym razem musiał zagrać z inną partnerką (Lai Pei Jing, notowaną na 15. miejscu jeszcze latem 2013 roku), ponieważ Goh boryka się z przewlekłym urazem łąkotki.

Polacy stanęli na wysokości zadania już w pierwszym secie, wygrywając pewnie 21 do 15.
W drugiej partii to Malezyjczycy zagrali lepiej, prowadząc do wyrównania w setach. Trzecia odsłona wykazała, jak bardzo zdeterminowany był nasz mikst, który wyszedł na prowadzenie w połowie seta, a następnie dwoma jednostajnymi rajdami punktowymi pogłębił przewagę
i po prawie godzinnej rozgrywce zakończył mecz mistrzowskim zwycięstwem.”

Poza mikstem w turnieju zagrało dwóch singlistów. W grze pojedynczej mężczyzn Adrian Dziółko (Hubal) stosunkowo łatwo zakwalifikował się do turnieju głównego,
w którym bez eliminacji miejsce miał też Michał Rogalski (Hubal). W meczach o ćwierćfinał Dziółko najpierw pokonał Szweda Nilssona 21:16, 21:15, a później uległ Hindusowi Sourabhowi Varmie 10:21, 19:21, zaś Rogalski najpierw pokonał Indonezyjczyka Ananda 21:18, 21:17 i został pokonany przez Indonezyjczyka Andre Kurniawana Tedjono 21:8, 17:21, 20:22. Zwycięzcy obu spotkań okazali się najlepszymi graczami w turnieju i wystąpili przeciw sobie w finale, w którym Hindus pokonał Indonezyjczyka 21:11, 21:23, 21:18.

Z Podlasian w turnieju jeszcze wystąpiła Anna Narel-Ościłowicz reprezentując już sąsiedni klub z Pietrasz. Przeszła przez eliminacje, ale w turnieju głównych do strefy medalowej się nie dostała.

I miejsce         XD      Robert Mateusiak/ Agnieszka Wojtkowska (3)-Chan Peng Soon/ Lai Pei Jing (Malezja, 5) 21:15 15:21 21:16 (0:59)