36. Otwarte Mistrzostwa Polski w Badmintonie.

36th Yonex Polish Open International Championships 2012 22-25.03.2012r. Ślęza k. Wrocławia. Turniej kategorii International Challenge (Level 4A). Pula nagród: 15 tys. dol.

W Polisch Open 2012 Polacy tj. Podlasianie zdobyli dwa medale: debel suwalski Łogosz/Cwalina wywalczył medal srebrny, a mixt Hubala Zięba/Mateusiak – brązowy. Ten ostatni medal ma inny wymiar, gdyż po ostatniej kontuzji Nadii i lekkiego zdenerwowania z tego powodu Roberta należy z nadzieją patrzeć w przyszłość. Miejmy nadzieję, że już problemów ze zdrowiem Hubalczycy (i wszyscy kandydaci do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie) mieć nie będą. ( Lech Szargiej)

Jak grali Hubalczycy?

Gra pojedyncza mężczyzn:

Do turnieju finałowego, po wygraniu 3 meczy, jako jeden tylko z 2 Polaków, awansował Adrian Dziółko, ale tam w pierwszym pojedynku spotkał się z Przemysławem Wachą ulegając 10:21 i 10:21.

W kwalifikacjach grali:

Mateusz Dubowski w drugiej rundzie uległ Anglikowi Joshua Green 16:21 i 13:21.

Patryk Szymoniak w finale kwalifikacji uległ zwycięzcy Dubowskiego 16:21 i 19:21.

Michał Rogalski w pierwszym pojedynku przegrał z Indonezyjczykiem K.Nandagopal 19:21 i 11:21.

Gra pojedyncza kobiet:

Alesia Zaytsava w turnieju głównym w pierwszym pojedynku wygrała z Norweżką B.Kvarno 21:19 i 21:11; w drugim przegrała z Turczynką Ozge Bayrak 12:21, 21:10 i 13:21 i odpadła z turnieju.

Gra podwójna mężczyzn:

W turnieju głównym Michał Rogalski/Hubert Pączek już w pierwszym pojedynku przegrali z Anglikami Peter Mills/Chris Longridge 11:21, 21:17 i 13:21 i odpadli z turnieju.

Mateusz Dubowski/Maciej Poulakowski zakończyli udział w turnieju już w pierwszej grze ulegając Anglikom gary Fox/Ben Stawski 12:21 i 15:21. Podobny los spotkał Patryka Szymoniaka/Adriana Dziółkę, którzy także ulegli Anglikom Christopher Coles/Matthew Nottingham 14:21 i 15:21.

Gra podwójna kobiet:

Edyta Tarasewicz/Katarzyna Macedońska w pierwszym pojedynku pokonały Białorusinki Anastasja Czerniawskaya/Alena Ziaziulchyk 22:20 i 21:16, a w drugim uległy Kanadyjkom Nikole Grether/Charmaine Reid 4:21 i 7:21 i odpadły z turnieju.

Gra mieszana:

Alesia Zaytsava/ Aleksiei Konakh w pierwszym pojedynku pokonali Polaków Weronika Grudzina/Miłosz Bochat 21:11 i 21:7, a w drugim przegrali z turniejową jedynką Jenny Wallwork/Nathan Robertson 12:21 i 9:21.

Nadia Zięba/Robert Mateusiak (turniejowa dwójka) w pierwszej rundzie mieli wolny los, w drugiej pokonali Polaków Aleksandrę Walaszek/Patryka Szymoniaka 21:10 i 21:11, w trzeciej wygrali z także z Polakami Magdalena Witek/Mateusz Świerczyński 21:13 i 21:10 zapewniając tylko brązowy medal.

Patryk Szymoniak/Aleksandra Walaszek w pierwszej rundzie pokonali Polaków Michał Suski/Sylwia Sawicka 21:19, 21:19, a w drugiej ulegli turniejowej dwójce Zięba/Mateusiak odpadając z turnieju.