HANNA POPKO DOTRZYMAŁA SŁOWA I ZOSTAŁA ZŁOTĄ MEDALISTKĄ IGRZYSK!

HANNA POPKO DOTRZYMAŁA SŁOWA I ZOSTAŁA ZŁOTĄ MEDALISTKĄ IGRZYSK-MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ!
W drugim dniu Centralnych Igrzysk i Gimnazjady w Biegach Narciarskich rozgrywanych w Białce Tatrzańskiej biegano na bardzo miękkim śniegu stylem dowolnym. Nas interesował przede wszystkim bieg dziewcząt klas VI, gdyż tam Podlasianie mieli swoją faworytkę i jej bardzo mocne szkolne koleżanki.

Bieg ułożył się od startu bardzo klarownie. Hanna Popko, bo o niej mowa, od razu zyskała kilka sekund przewagi i z każdym pokonanym metrem ta przewaga rosła. Na półmetku było to 22 sekundy, a na mecie aż 62. To bardzo duża przewaga nad rywalką z Siedlec. W tym biegu Gabrysia Brak była 8, Kasia Wilczewska 14 i Kamila Ramotowska 25.
Także aspiracje medalowe mieliśmy w biegu chłopców. Ostatecznie Jonasz Bakun brązowy medal przegrał 5,3 sek. i to na ostatnich 200 metrach trasy. W tym biegu Paweł Żynel był 6, a Emanuel Sosnowski 13. W biegu chłopców klas V Michał Mantiuk zajął miejsce 7, a wśród gimnazjalistów Michał Jurgiel był 12, a Kacper Kucharski 15.
Poza narciarzami z Zespołu Szkół Nr 6 (SP 32 i PG 12) startowali Supraślanie. Najlepiej wypadli: Szymon Szczykowski 8, Aleksandra Siemieniuk 13 i Weronika Wojna 15.
Nieoficjalnie SP 32 Białystok prowadzi o 0,5 pkt. przed Istebną. Jutrzejsze sztafety zdecydują, czy białostocka szkoła obroni tytuł najlepszej szkoły w Polsce z roku 2015. Trzymamy kciuki.
Tekst i zdjęcia Lech Szargiej oraz skipol.pl (z dekoracji)