Medal Hani Popko i Krzysztofa Małkińskiego w Dusznikach Zdroju

Medal  Hani Popko i Krzyśka Małkińskiego w przedostatniej edycji BNI i Pucharze Polski w Dusznikach Zdroju.

Sekcja narciarzy biegowych z UKS Hubal Białystok podzieliła się na dwie grupy jedna została na miejscu i startowała w Biegu Jaćwingów druga pojechała z trenerem na przedostatnią edycję BNI

i Puchar Polski do Dusznik Zdroju.

Kacper Janowski wygrał wszystkie biegi w ramach „Biegu Jaćwingów” – Gratulacje od wszystkich zawodników, Janek. Pozostali zawodnicy startujący w Biegu Jaćwingów dzielnie bronili naszych barwa w poszczególnych biegach.  Gratulacje.

Druga grupa dojechała szczęśliwie do Dusznik Zdroju w Piątek 30.01.2015. Duszniki przywitały nas padającym śniegiem i ujemną temperaturą. W sobotę zawodnicy startowali w sprintach stylem klasycznym. W biegu eliminacyjnym Agata Dakowicz uzyskała pierwszy czas Krzysiek Małkiński piąty.

Młodsi startowali w sprintach na dystansie 1400m Mikołaj Czaban w kategorii juniora D był dziewiąty, Jonasz Bakun junior E zajął piąte ,a Paweł Żynel szóste miejsce. Hania Popko w juniorkach E wywalczyła piąte miejsce.

Po zakończonych biegach młodszych rozpoczęły się półfinały sprintów, Agata dotarła do finału

w którym niestety znów zajęła czwarte miejsce, Krzysiek w finale po pięknej walce zajął drugie miejsce. Dobry start zanotował Magda Kułakowska zajmując dziewiąte miejsce.

Drugiego dnia odbywały się biegi krokiem dowolnym wielki sukces odniosła Hania Popko która po pasjonującej walce na ostatnich metrach zajęła drugie miejsce. Krzysiek Małkiński na ostatnich metrach biegu  na dystansie 15 km mocno naciskał Mateusza Howaniaka i ostatecznie stracił do kadrowicza tylko jedną sekundę. Z dobrej strony pokazały się juniorki D Magda Filianowicz była trzynasta, a Aleksandra Kozicka czternasta. Kolejny raz dobry bieg zanotowała Magda Kułakowska juniorka B zajmując miejsce dziesiąte, za Agatą która była dziewiąta.