– Plebiscyt na 10 najpopularniejszych sportowców Województwa Podlaskiego w 2013 roku.

– Trener roku.

– Honorowy sportowiec roku.

– Uczeń sportowiec roku.

– Konkurs plastyczny dla uczniów regionu „Zawsze Fair Play”.

Najpopularniejszym sportowcem 2013 została lekkoatletka skoku wzwyż (nowa rekordzistka Polski, 7 w Mistrzostwach Świata, mistrzyni Uniwersiady) KS Podlasie Białystok Kamila Lićwinko. Z Hubalczyków nominowanymi w plebiscycie była V para Mistrzostw Świata, medaliści Pucharów Świata, złoci medaliści Mistrzostw Polski Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba, ale nie znaleźli się w 10-tce najpopularniejszych.

Także nikt z naszych „wf belfrów” nie uzyskał wystarczającej ilości głosów, aby być wśród wyróżnionych. Warto zauważyć na 10 pozycji Piotra Żynela z zaprzyjaźnionej szkoły w Supraślu.

Najlepszym sportowcem-uczniem została Maria Andrejczuk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach oraz Joanna Frankowska z PG 31 w Białymstoku. Na 5 miejscu uplasowała się Emilia Drągowska (SP 34, badmintonistka UKS Hubal Białystok), na VI Urszula Purta (PG 12 w ZS 6, lekkoatletka) i na VII Aleksandra Radziszewska (SP 32 w ZS 6, badmintonistka UKS Hubal Białystok). Z nieoficjalnych danych wiemy, iż kandydatami do 10 najpopularniejszych sportowców-uczniów jeszcze kandydowali między innymi złoci medaliści Mistrzostw Polski i reprezentanci Polski Aleksander Jabłoński i Paweł Śmiłowski. Ale niekoniecznie najlepsi sportowcy Polski są najpopularniejszymi na Podlasiu. Takie są subtelne różnice.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów.