BALB 2013

W sobotę rozegrano pierwszy turniej Białostockiej Amatorskiej Ligi Badmintona 2013. Na starcie stanęło ponad 20 zawodników i zawodniczek. Po siedmiu godzinach zmagań wyłoniono pierwszych w nowym sezonie zwycięzców. W lidze Open grę pojedynczą wygrał Mariusz Rurarz, który najpierw w grupie pokonał ubiegłorocznego triumfatora ligi Waldemara Wolańskiego w trzech setach, a w finale ubiegłorocznego wicemistrza Grzegorza Kuleszę 21:15, 17:21, 21:19. Grę podwójną wygrała para Grzegorz Kulesza, Mariusz Rurarz, która pokonała Sławomira Ryżyńskiego i Macieja Sidorowicza 18:21, 21:18, 21:19. O tym jak zacięta była rywalizacja świadczyć może chociażby statystyka. Prawie połowę meczów to trzy setowe pojedynki. Do tego niektóre z nich kończyły się grą na przewagi.

W lidze Amatorskiej również wielkie emocje. Ubiegłoroczny triumfator Jan Sagun przegrał w grupie po trzysetowym boju z późniejszym zwycięzcą turnieju Sławomirem Droniem. Drugi był Grzegorz Markowski, który swoją grupę wygrał po trzysetowym meczu z Jarosławem Jakowczukiem, podobnie jak trzeci w turnieju Raszyd Jabłoński wygrywając w grupie trzysetowy pojedynek z Januszem Jabłońskim. W walce o srebro Markowski wygrał z Jabłońskim 19:21, 21:6, 21:18. W grze podwójnej ligi Amatorskiej Sławomir Ryżyński i Elżbieta Dąbrowska pokonali parę Grzegorz Markowski, Zdzisław Kozłowski 19:21, 21:16, 21:16, a trzecie miejsce zajęła para Kazimierz Zalewski, Małgorzata Zalewska.