Z Litwą 4:1

Z Islandią 5:0

MISTROSTWA EUROPY JUNIORÓW, 26-30.03.2015r. Lubin / Polska

Turniej drużynowy – 34 reprezentacje podzielone na 8 grup.

W grupie z Polakami Niemcy [3/4] spokojnie pokonali Islandię 5:0, a Polska w swoim pierwszym meczu trafiła na Litwę i wygrała  4:1.

W tym turnieju, gdzie tylko zwycięstwo w grupie premiowane jest awansem do następnej rundy, kluczowym pojedynkiem będzie mecz z Niemcami.

Polacy (Hubalczycy zostali wytłuszczeni) rozpoczęli mocnym uderzeniem w wykonaniu Joanny Stanisz, która bez problemu, w dwóch setach pokonała Vytaute Fomkinaite. Nie najlepiej zaprezentował się Jakowczuk w grze pojedynczej panów. Jego przeciwnik, Laurynas Sparnauskis zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie wychodził nieznacznie na prowadzenie i potrafił je utrzymać do końca. Przy stanie 1:1 na korcie pojawiły się deble pań, a następnie panów. Para, Dąbczyńska/ Goszczyńska, potwierdziła świetną dyspozycję i szybko poradziła sobie z przeciwniczkami. Równie dobrze pokazali się panowie, Biernacki/Szydłowski, zapewniając tym samym Polakom zwycięstwo na początek turnieju. Formalności dopełniła jeszcze para mieszana, Świerczyńska/ Śmiłowski,  pieczętując wygraną gospodarzy 4:1.

Druga wygrana Polaków w Mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski (Hubalczycy wytłuszczeni), bez straty seta rozprawiła się z Islandią 5:0 i jutro o zwycięstwo w grupie i awans do ćwierćfinału zagra z także niepokonanymi Niemcami.

Pojedynek z Islandią rozpoczęli singliści, a Krzysztof Jakowczuk zaprezentował się o wiele lepiej, niż podczas wczorajszej niespodziewanej porażki z reprezentantem Litwy. Joanna Stanisz rozpoczęła mocnym uderzeniem i pierwszego seta wygrała do 4. W drugim jej rywalka doznała groźnie wyglądającej kontuzji kolana i musiała poddać pojedynek. Jednostronny przebieg miał mecz deblistów. Aleksander Jabłoński/Paweł Śmiłowski wygrali odpowiednio do 15 i 18 zapewniając tym samym naszej reprezentacji minimum drugie miejsce w grupie 3. Na korcie pojawiły się deblistki Konieczna/Marczak, które grając bez presji, pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 18 punktów w dwóch setach. Dzieła dopełniła para mieszana. Magdalena Świerczyńska i Przemysław Szydłowski wygrali do 16 i 11, kończąc tym samym pozornie łatwe zwycięstwo Polaków 5:0.

417

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż trenerzy Paweł Lenkiewicz i Robert Kowalczyk nie będą mieli spokojnej nocy. Będzie sztuką zestawić poszczególne gry, by brązowych medalistów Mistrzostw Europy pokonać choćby 3:2.

Obserwując przygotowania do tej prestiżowej imprezy mam tylko 2 pewniaki: Joanna Stanisz oraz Śmiłowski/Jabłoński.

Co na to drugi dobry debel Biernacki/Szydłowski? Gra deblowa kobiet: młodziutka para dziewcząt, czy starsze Marczak/Konieczna? Kto zagra singla męskiego? Jakowczuk? A gra mieszana: świetna para Świerczyńska/Śmiłowski? A może doświadczeni olimpijczycy z Nankin Jakowczuk/Konieczna? Już mnie boli głowa, trenerom zapewne mózg się lasuje. Życzę podjęcia decyzji na 3:2 dla Polski. Ja tego nie potrafię!