PRACĘ ROZPOCZYNA NOWA PLACÓWKA OŚWIATOWA

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice,
Koleżanki i Koledzy,
Przyjaciele Szkoły!
     Z dniem 1 września 2020r. w murach dotychczasowej Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku powstaje ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH MISTRZOSTWA SPORTOWEGO NR 3 „PIETRASZE” W BIAŁYMSTOKU w składzie: Szkoła Podstawowa Nr 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Białymstoku (docelowo: Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 32) oraz tylko planowane XII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Z wielkim bólem informuję, że ja jako dyrektor szkoły Lech Szargiej nie potrafiłem dokonać naboru do liceum na rok szkolny 2020/2021, za co wszystkich zainteresowanych przepraszam, a szczególnie Pana Prezydenta Miasta Białegostoku, Radę Miejską w Białymstoku oraz Departament Edukacji UM w Białymstoku.
      Pomimo tej porażki i wielu innych niesprzyjających okoliczności nie będę ustawać w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań do realizacji celów strategicznych dla nowej szkoły (dobry poziom dydaktyczny szkoły, 2-oddziałowe liceum, dokończenie inwestycji w Lesie Pietrasze, piętro nad dawnym budynkiem gimnazjalnym, pracownia techniki itp.).
     Nowa szkoła to nowe wyzwania. Zanim jednak wszystko zostanie zaktualizowane pod jedną placówkę, w szkole obowiązywać będą akty założycielskie: ZSOMS Nr 3 „Pietrasze”, XII LOMS oraz Statut SP Nr 32 w Białymstoku. Więcej>>
      Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Lech Szargiej