UKS Hubal Białystok

Koniec roku szkolnego był bardzo intensywny w startach zawodników UKS Hubal Białystok którzy startowali w Mistrzostwach Polski Młodzika , Serbia International 2019 oraz Mistrzostwa Polski Młodzika młodszego.
W tych pierwszych startowało 7 zawodników Hubala. Tytuł Mistrza Polski w grze pojedynczej wywalczył Dawid Perkowski. Również tytuł Mistrza Polski wywalczyli w grze mieszanej Katarzyna Kisielewska w parze z Kamilem Kisielewskim. Brązowy medal w grze pojedynczej dziewcząt wywalczyła Katarzyna Kisielewska. Ostatni medal dla klubu z Hubala wywalczyła Julia Stankiewicz w grze podwójnej dziewcząt w parze z Julią Dzialuk Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Kożle.
W sumie zawodnicy UKS Hubal Białystok wywalczyli 2 złote i 2 brązowe medale. Zabrakło jedynie medalu w grze podwójnej chłopców co nadrobili zawodnicy w młodszej kategorii.
Tuż po Mistrzostwach Polski młodzika przyszedł czas na Międzynarodowy turniej w Serbii gdzie nasz Klub reprezentował Aleksander Mitroszewski i Adrian Krawczyk.
Najbliżej strefy medalowej był Alek który wywalczył ćwierć finał w grze podwójnej chłopców w parze z Mateuszem Golasem z Technika Głubczyce.
Już kilka dni po zawodach w Serbii przyszedł czas na Mistrzostwa Polski Młodzika młodszego w Kędzierzynie Kożlu.Hubala reprezentowało 4 zawodników :
Aleksander Mitroszewski
Krzysztof Podkowiński
Damian Perkowski
Wiktoria Gaberl
Niestety z przyczyn zdrowotnych nie mogła wystartować Anna Ciereszko.
Tytuł Mistrza Polski w grze podwójnej chłopców obroniła nasza para Aleksander Mitroszewski , Krzysztof Podkowiński gdzie bez straty seta wygrała cały turniej. Był to trzeci tytuł Mistrzowski z rzędu Alka w grze podwójnej chłopców i drugi Krzysztofa gdzie razem z Alkiem obronili tytuł Mistrzowski z Głubczyc.
Brązowy medal wywalczył również Krzysztof Podkowiński w grze pojedynczej chłopców.
Nie był to ostatni medal dla zawodników Hubala. Medal również dostała … Ania Ciereszko.
Był to piękny i zaskakujący gest ze strony organizatorów Mistrzostw z Kędzierzyna Kożle którzy wręczyli medal Mistrzostw Polski dla Ani za jej talent,determinację i walkę o powrót na badmintonowe korty. Wywołało to bardzo pozytywne emocje i dało dodatkową energię do walki o powrót na najwyższy poziom sportowy.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy wspaniałych wyników sportowych.

UKS Hubal Białystok