25 Ogólnopolska Olimpiada Młodzież w Badmintonie

XXV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

9-12.05.2019r. Suchedniów

Polski Związek Badmintona napisał:

„W ramach 25 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży konkurowali ze sobą również badmintoniści, którzy walczyli o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii Junior Młodszy. Do Suchedniowa zawitało 117 zawodników reprezentujących 15 województw, każdy z nich miał nadzieję na wywalczenie jak najlepszego wyniku.

W grze pojedynczej mężczyzn najlepszy okazał się Andrzej Niczyporuk (Warszawa), który w finale wygrał z Mikołajem Piórkowskim (Kobierzyce) 21-18 23-21. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Karol Budny oraz Mikołaj Szymanowski (oboje Kędzierzyn-Koźle). Z kolei w singlu kobiet wygrała Joanna Podedworny Bieruń), która nie dała szans rozstawionej z numerem pierwszym Zuzannie Janikowskiej (Kędzierzyn-Koźle) i ostatecznie wygrała 21-11 21-14. Trzecie miejsca zajęły Daria Zimnol (Pszczyna) i Weronika Górniak (Warszawa).

Finały gier podwójnych okazały się bardziej zażarte. Mikołaj Piórkowski/Mikołaj Wrzalik (Kobierzyce – turniejowe jedynki) dopiero w trzech setach pokonali Jakuba Melaniuka/Szymona Ślepeckiego 21-19 12-21 21-16 (Warszawa/Głubczyce). Ponadto brąz wywalczyli Kacper Górniak/Piotr Heinke (Jelenia Góra)oraz Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski (Suwałki).

Finał kobiecego debla był jeszcze bardziej zacięty. Julia Pławecka i Daria Zimnol (Pszczyna) w najdłuższym niedzielnym pojedynku pokonały Dominikę Chojnacką i Marcelinę Franczuk 21-18 23-25 21-15 (Jelenia Góra/Gdańsk). Na trzecim miejscu uplasowały się Patrycja Kuszmar/Nina Żwar (Sianów/Warszawa) oraz Antonina Marszałek/Aleksandra Wrońska (Pszczyna).

W grze mieszanej Mikołaj Wrzalik/Weronika Górniak (Kobierzyce/Warszawa) szybko rozprawili się z Szymonem Ślepeckim i Dominiką Chojnacką 21-17 21-19 (Głubczyce/Jelenia Góra). Trzecie miejsca zajęli Szymon Maciąg/Zuzanna Luban (Widełka/Lubliniec) i Jakub Suszyński/Marcelina Franczuk (Bieruń/Gdańsk)”.

Wyniki Podlasian:

            Nie wypada „znęcać się” nad startem Podlasian, niemniej jednak podkreślić trzeba, iż medalowego honoru bronili tylko debliści SKB Suwałki. Dla naszych podlaskich zawodniczek i zawodników pozostało tylko „zabrać się do roboty” i za rok mieć nadzieję, że będzie lepiej.

Gra pojedyncza dziewcząt:

V         Anastasija Kosenchuk (UKS Hubal Białystok)

Aleksandra Radziszewska (UKS Hubal Białystok)

Gra podwójna dziewcząt:

V         Gabriela Grosz (Suwałki)/Zuzanna Luban (Lubliniec)

IX       Aleksandra Radziszewska (Hubal)/Jessika Orzechowicz (Tarnowiec)

Gra pojedyncza chłopców:

V         Adrian Krawczyk (UKS Hubal Białystok)

IX       Grzegorz Hołub (SKB Suwałki)

Sebastian Lenczewski (SKB Suwałki)

Michał Aleksandrowicz (SKB Suwałki)

XVII   Jan Filipowicz (SKB Suwałki)

Mateusz Hołub (SKB Suwałki)

Gra podwójna chłopców:

III       Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski (SKB Suwałki)

V         Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub (SKB Suwałki)

Gra mieszana:

V         Grzegorz Hołub/Gabriela Grosz (SKB Suwałki)

IX       Kajetan Jeziak (Puszczykowo)/Anastasija Kosenchuk (Hubal)

Adrian Krawczyk (Hubal)/Julia Pławecka (Pszczyna)

Lech Szargiej

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link