Mistrzostwa Polski Szkół w Badmintonie

OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ W BADMINTONIE,

29-30.03.2019r. Bieruń

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU MISTRZEM POLSKI SZKÓŁ!

Drużyna chłopców w składzie Aleksander Mitroszewski, Krzysztof Podkowiński i Damian Perkowski, trener Marcin Dernoga wywalczyła dla szkoły miasta i województwa tytuł najlepszej szkoły wśród szkół podstawowych w z całej Polski.

W zawodach finału krajowego startowało rekordowa liczba szkół z całej Polski. W zawodach mogły startować tylko mistrzowie i v-ce mistrzowie z każdego województwa wśród wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów. Oddzielnie startowali chłopcy i oddzielnie dziewczyny.

Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny.

Igrzyska Chłopców:

I miejsce         SP32 Białystok

II                    SP 1 Głubczyce

III                   SP Kędzierzyn Koźle

IV                   SP 10 Suwałki

W zawodach startowały jeszcze szkoły: SP 82 Poznań, SP 6 Jelenia Góra, SP47 Kraków, SP 3 Miastko, SP 1 Sulęcin, SP Medyka , SP Bieruń, SP 18 w Pszczynie, SP 8 Gdańsk , SP 82 Warszawa, SP Smólnik.

Igrzyska Dziewcząt:

Wśród dziewcząt nasza szkoła ukończyła zawody na VIII miejscu, a szkołę reprezentowały: Anna Ciereszko i Marta Kalinowska. Niestety zdrowie Ani nie pozwoliło nam na więcej w walce o lepszą lokatę. W zawodach startowało 13 szkół.

Igrzyska Młodzieży Dziewcząt:

Wśród szkół gimnazjalnych (po raz ostatni) brązowy medal wywalczyły nasze dziewczyny w składzie Julia Stankiewicz i Aleksandra Guziejko. Jest to świetny wynik z czego bardzo się cieszymy. W tej kategorii startowało 8 szkół.

I miejsce         SP Kędzierzyn Koźle

II                     SP Bieruń

III                   SP 32 Białystok

Igrzyska Młodzieży Chłopców:

Wśród szkół gimnazjalnych, nasza reprezentacja chłopców znalazła się dopiero na IV miejscu wśród 13 startujących szkół. I pomimo tego, że nasi uczniowie trafili do bardzo mocnej grupy, w której wygrali ze zwycięzcami całego turnieju Szklarską Porębą, to niestety ulegli dużo słabszej drużynie ze Straszęcina, przez co o awansie decydowały małe punkty i niestety musieliśmy grać tylko o miejsca IV-VI.

I miejsce         SP Szklarska Poręba

II                     SP 10 Suwałki

III                   PSP 19 Kędzierzyn Kożle

IV                   SP 32 Białystok

Trenerem wszystkich drużyn był Marcin Dernoga.

Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Marcin Dernoga

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

Finał Krajowy 2019.pdf