V kolejka ekstraklasy badmintona

V KOLEJKA EKSTRAKLASY DECYDUJE O MIEJSCACH PREMIOWANYCH GRĄ O MEDALE!

V kolejka w Białymstoku decydowała o awansie drużyn do strefy medalowej. Dwa pierwsze miejsca były już zarezerwowane dla SKB Litpol Malow Suwałki i dla ABRM Warszawa. O kolejne dwa miejsca walczyło 5 drużyn, ale największe szanse dawano UKS Hubal Białystok i OSSM-SMS Białystok. I tak Kraków, Przemyśl i przede wszystkim Głubczyce potraciły punkty między sobą. Hubal z trudem wygrał z OSSM-SMS i losy awansu były w rekach Głubczyc i ABRM Warszawa. Wygrana Głubczyc za 3 punkty spychały jedną z drużyn Białegostoku z premiowanego miejsca. Można było tak wnioskować, gdyż ABRM grał składem mocno rezerwowym. Było też sporo zastrzeżeń do terminu meczu Głubczyc z Warszawą. Ostatnia kolejka ekstraklasy powinna być rozgrywana przez wszystkie zespoły o tej samej porze!

Hubalczykom w ostatniej kolejce do awansu potrzebnych było 8 punktów. W pierwszych dwóch spotkaniach wszystko odbyło się zgodnie z planem. W derbach Białegostoku zwycięzca miał pewny awans, przegrany musiał liczyć na potknięcia innych zespołów.

Oba zespoły przystąpiły do meczu z ogromną chęcią wygrania. Rogalski gładko wygrywa z Maciągiem, a Poulakowski niespodziewanie przegrywa z Cybulskim. Jest 1:1. Mikkela ładnie ograła Dudę, ale Janowska postawiła się Dąbczyńskiej. Jest 2:2. Debel męski z kortu schodzi zwycięski, ale odwrotnie jest w deblu kobiecym. Mamy 3:3. Jak w porządnym spotkaniu bywa, o wyniku decyduje gra mieszana. Pierwszy set Hubalczycy przegrywają 10:11, w drugim porażka 4:11, w trzecim secie nasi przeciwnicy prowadzą 7:10 i mają 4 lotki meczowe. I tu następuje metamorfoza: Cztery lotki wygrywają hubalczycy i tym samym seta 11:10 i są na fali wznoszącej. Ostatnie dwa sety zakończyły się naszą wygraną, co dało też zwycięstwo 4:3 w całym meczu. Świetny mecz. Gratulacje.

Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle – UKS Hubal Białystok 0:7

Szymanowski Mikołaj – Rogalski Michał 0:3 (9:11, 9:11, 7:11)

Budny Karol – Poulakowski Maciej 0:3 (8:11, 8:11, 6:11)

Jankowska Zuzanna – Airi Mikkela 1:3 (11:10, 5:11, 8:11, 6:11)

Gajda Dominika – Janowska Karolina 2:3 (10:11, 11:8, 4:11, 11:9, 6:11)

Kazimierczak Michał/Wnuk Marcin – Śmiłowski Paweł/Szkudlarczyk Wojciech 0:3 (9:11, 6:11, 4:11)

Jewtuch Marta/Kwaśnik Dominika – Airi/Rogalska Edyta 1:3 (6:11, 4:11, 11:7, 8:11)

Kwaśnik/Wnuk – Rogalska/Śmiłowski 1:3 (10:11, 11:9, 6:11, 10:11)

Sportowa Politechnika Gdańska – UKS Hubal Białystok 0:7

Grochowski Bartosz/Paprzycka Aleksandra – Rogalska Edyta/Szkudlarczyk Wojciech 0:3 (5:11, 8:11, 3:11)

Franczuk Marcelina – Radziszewska Aleksandra 0:3 (5:11, 9:11, 5:11)

Grochowski – Rogalski Michał 0:3 (5:11, 6:11, 4:11)

Gałązka Jakub – Poulakowski Maciej 0:3 (5:11, 5:11, 7:11)

xxx – Janowska Karolina 0:3 vo (0:11, 0:11, 0:11)

Franczuk/Paprzycka – Airi Mikkela/Janowska 2:3 (4:11, 5:11, 11:10, 11:10, 6:11)

Gałązka/Kuchta Maciej – Śmiłowski Paweł/Szkudlarczyk 0:3 (3:11, 2:11, 5:11).

OSSM-SMS Białystok – UKS Hubal Białystok 3:4

Maciąg Szymon – Rogalski Michał      0:3 (4:11, 4:11, 4:11)

Cybulski Robert – Poulakowski Maciej 3:2 (11:10, 10:11, 7:11, 11:10, 11:8)

Duda Anna – Airi Mikkela 0:3 (2:11, 6:11, 9:11)

Dąbczyńska Wiktoria – Janowska Karolina 3:0 (11:9, 11:7, 11:10)

Gabrysiak Nestor/Płoch Konrad – Śmiłowski Paweł/Szkudlarczyk Wojciech 0:3 (5:11, 9:11, 6:11)

Dąbczyńska/Goszczyńska Aleksandra – Janowska/Rogalska Edyta 3:0 (11:7, 11:6, 11:3)

Adamek Wiktoria/Ziętek Dominik – Rogalska/Śmiłowski 2:3 (11:10, 11:4, 10:11, 8:11, 7:11).