2 ARMATKI ŚNIEGOWE JUŻ W BIAŁYMSTOKU!

BIAŁYSTOK MA GDZIE UPRAWIAĆ NARCIARSTWO BIEGOWE?

Po wielu zabiegach, przy sprzyjających decyzjach Władz i Miasta Białegostoku oraz Nadleśnictwa Dojlidy i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Białystok dorobił się w Lesie Pietrasze oświetlonej trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. 1250 metrów i 200 metrowe „ucho” dla zawodowców z 46 lampami ledowymi i z rozprowadzoną wodą i prądem do sztucznego zaśnieżania wraz z pełnym monitoringiem przy różnicy wzniesień 25,5 metra o szerokości minimalnej 6 metrów zrobiło 8.10.2018r. o godzinie 18.45 na głównych Gościach (Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białegostoku, Mariusz Gromko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Białymstoku, Zenon Angielczyk – Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Apoloniusz Tajner – Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w Krakowie, ks. Jan Fiedorczuk i ks. Sławomir Piłaszewicz – katecheci SP Nr 32 w Białymstoku) uroczystości niebywałe wrażenie. Koszt tej inwestycji wyniósł 797470 PLN i został sfinansowany w 86% przez Miasto Białystok i w 14% przez sponsorów UKS Hubal Białystok. Główni wykonawcy to: Andrzej Półkośnik, Jarosław Kusznier i Janusz Kosakowski. Wstęgę podczas uroczystości trzymali najlepsi narciarze regionu i klubu: Hanna Popko oraz Krzysztof Małkiński. Oni wraz z trenerem Adamem Roszkowskim otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Rogowski Development Spółka z o.o. Białystok – Remigiusz Rogowski, PUP TELKA – Witold Lacek oraz Dyrektora SP Nr 32 w Białymstoku – Lech Szargiej oraz Firmę Rollspeed Ogrodniczki. Uroczystość zakończyło ognisko przygotowane przez Szkołę Podstawową Nr 32 w Białymstoku pod „batutą” Waldemara Leszczyńskiego – Prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w Białymstoku.

Podczas uroczystości otwarcia trasy Prezydent Tadeusz Truskolaski obwieścił uczestnikom, że SP Nr 32 w Białymstoku dodatkowo otrzyma środki na zakup 2 armatek. Słowa dotrzymał: upoważnił dyrektora do rozpisania przetargu i dokonania zakupu. Zaszczytu sprzedaży 2 kompletów armatek dostąpiła Firma SUPERSNOW Polska.

20 grudnia 2018r. o godzinie 13.00 zostało uruchomione sztuczne zaśnieżanie, a osobami, które posiedli odpowiednią wiedzę i umiejętności są: Jerzy Płonowski i Konrad Sadowski. Jeżeli utrzyma się mróz -6, -7 stopni Celsjusza, na Święta Bożego Narodzenia powinniśmy trasę przygotować do narciarstwa biegowego. Z uwagi na koszty, które ponosić będzie Szkoła i klub, zostanie przygotowany odpowiedni harmonogram do bezpłatnego udostępniania tras dla mieszkańców, na treningi narciarskie i szkółki narciarskie, a to dotyczy tylko pory z oświetleniem. Poinformujemy także o godzinach wypożyczeń nart biegowych. Zaplanujemy także cykl imprez narciarskich. O wszystkim będziemy informować Państwa na naszych stronach internetowych: sp32.edu.pl, hubal.bialystok.pl.

Lech Szargiej

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link