Grand Prix Polski młodzika młodszego

Rewelacyjnie spisali się najmłodsi zawodnicy Hubal Białystok podczas Grand Prix Polski młodzika młodszego.
Turniej był rozgrywany 14-15.04.2018 w Żyrakowie. W turnieju były rozgrywane tylko gry pojedyńcze.

Klub Hubal reprezentowało 4 zawodników:

Podkowiński Krzysztof

Ciereszko Anna

Perkowski Damian

Gabrel Wiktoria

II miejsce zajął Krzysztof Podkowiński który dopiero w finale uległ zawodnikowi Technika Głubczyce Mateusz Golas.Mimo porażki w finale jest to duży sukces Krzysztofa ponieważ w turnieju rywalizował ze starszymi od siebie zawodnikami.A tuż po turnieju nasz zawodnik wyjechał na zgrupowanie Kadry Narodowej do Rajgrodu gdzie będzie trenował przez najbliższy tydzien pod okiem trenera Jacka Nidzwiedzkiego.

Bardzo dobre III miejsce wywalczyła Anna Ciereszko. Jest to największy indywidualny sukces naszej zawodniczki. Ania również jest bardzo młodą i utalentowaną zawodniczką w turnieju rywalizowała z zawodniczkami aż o 2 lata starszymi.

VII miejsce wywalczył kolejny nasz młody i uzdolniony zawodnik Damian Perkowski. ćwierćfinał na takiej imprezie tak młodego zawodnika również robi wrażenie.

XVIII miejsce zajęła Wiktoria Gabrel. Wiktoria większość swoich pojedynków wygrała niestety formuła turnieju jakim jest Grand Prix Polski uniemożliwiła naszej zawodniczce na zajęcie lepszej lokaty.

Przypomnijmy że w turnieju gra pierwsza  szesnastki zakwalifikowana z  listy klasyfikacyjnej i druga szesnastka. Czyli zawodnicy grający w drugiej szesnasce maksymalnie mogą zająć XVII miejsce.

Zawodnikom gratulujemy wyników i bardzo dobrej postawy. Cieszy fakt że z optymizmem można patrezeć w przyszłość Białostockiego badmintona.

Trener: Marcin Dernoga