OLIMPIJKA Z PIONGCZANGU POSZUKUJE PRACY W SP NR 32 W BIAŁYMSTOKU

EWELINA MARCISZ W BIAŁYMSTOKU!
13 marca 2018 roku Szkołę Podstawową Nr 32 odwiedziła olimpijka narciarska z Piongczangu Ewelina Marcisz. 27-letnia narciarka prawdopodobnie kończy karierę sportową i chce swoje dalsze życie związać z Białymstokiem. Jako nauczycielka i trenerka narciarska pragnie poświęcić się szkoleniu maluchów, a z poczty pantoflowej się dowiedziała, że szkoła ma najlepsze warunki do narciarstwa biegowego w regionie i zamierza niebawem poszukać trzeciego i czwartego trenera do pracy.
Faktycznie tak może być, gdyż wiosną – za sprawą przyznanych pieniędzy przez Urząd Miejski w Białymstoku – zamierzamy naszą 1250 metrową trasę narciarską w Lesie Pietrasze oświetlić i rozprowadzić wodę do szybkiego naśnieżania. Drugą przesłanką może być rozpoczęcie prac przedłużające szkolenie sportowe badmintonowo-narciarskie po szkole podstawowej tzn. powołanie sportowego liceum. Wreszcie trzecim argumentem jest posiadanie  tylko 2 odpowiednich trenerów do pracy w szkole. Aktualna i doraźna pomoc naszych starszych zawodników nie rozwiązuje problemów Anety i Adama.
Czas pokaże, czy szkoła będzie się rozwijać, czy zwyciężą przeciwnicy sportu. A propozycja Eweliny, którą znamy z np. Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2012 w Supraślu, jest wielce kuszącą.
Lech Szargiej