Indywidualne Mistrzostwa Europy U15

Bardzo udany występ Dawida Perkowskiego ucznia SP 32 w Białymstoku w Indywidualnych Mistrzostwach Europy U-15.

W odbywających się w Rosji Mistrzostwach Europy do lat 15 startowało 160 zawodników z 26 krajów starego kontynentu. Nasz kraj reprezentowało 6 zawodników w tym Dawid Perkowski zawodnik UKS Hubal Białystok.

Dawid startował w grach podwójnych w grze mieszanej w parze z Dominika Gajda i w grze podwójnej z Maksymilian Danielak. W grze mieszanej nasza para dotarła do ćwierć finału po drodze pokonując parę z Łotwy Davis Strazdins/Anna Kupca 21:15 , 21:15 w kolejnym pojedynku nasi zawodnicy wygrali z parą ze Szwajcarii
Mathis Chanthakesone /Lucie Amiguet  18:21 , 21: 18 , 21:15. i awansowali do ćwierć finału. Niestety w meczu o awans do strefy medalowej ulegli parze z Francji Lucas Renoir / Tea Margueritte  13:21, 10:21 . Ostatecznie nasza para zakończyła rywalizację na bardzo dobrym 5 miejscu.

W grze podwójnej  Dawid Perkowski w parze z  Maksymilian Danielak wygrali w pierwszej rundzie na parę z Bułgarii Stilyan Kasabov/Georgi Kirov  21:10, 21:8 w kolejnej rundzie trafili na rewelacyjnie przygotowanych do mistrzostw Rosjan Daniil Dubovenko /Maksim Ogloblin przegrali 6:21, 10:21 . Ostatecznie kończąc rywalizację na bardzo dobrym 9 miejscu.

Kto zdobył najwięcej medali?

Najwięcej medali zdobyli Rosjanie 9  w tym: wewnętrzne finały debla dziewczyn i miksta + złoto w singla dziewczyn

Francja: 6 medali w tym wewnętrzny finał w singlu chłopców

Dania: 3 medale w tym wewnętrzny finał w deblu chłopców

Anglia: 1 medal

Ukraina: 1 medal