POLSKI ZWIĄZEK BADMINTONA ZAGRAŁ FAIR PLAY!

OSTATECZNIE POLSKI ZWIĄZEK BADMINTONA ZAGRAŁ FAIR PLAY!
Przez kilkanaście dni Suwalski Klub Badmintona „walczył” o to, by w meczu finałowym w drużynie UKS Hubal Białystok zagrała znakomita badmintonistka Węgier LAURA SAROSI. Widać, że podkreślenie znakomita nie jest czymś nadzwyczajnym, a oddaje Jej wartość na korcie.
26 stycznia Suwałczanie otrzymali od Sekretarza Ligi wiadomość, że Laura nie może grać w V rundzie i to w Białymstoku (runda odbywała się 27-28.01.2018r.), a okienko transferowe zakończyło się 11 stycznia. 31 stycznia SKB Suwałki pisze protest do Komisji Ligi. Chodziło o to, że Laura Sarosi została oficjalnie pełnoprawną zawodniczką ekstraklasy (znalazła się na liście uprawnionych), ale trzeba było uzupełnić dokumenty rejestrowe: email zawodniczki, wniosek papierowy o rejestrację (nie elektroniczny) i kontrakt klub-zawodniczka.
Wobec powyższego Pan Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka zrobił znakomitą robotę prosząc uprawnione Biuro Prawne o opinię, z której jasno wynika, że Laura Sarosi może grać w finale właśnie przeciwko SKB LITPOL MALOW Suwałki.
Ostatecznie PZBad. zachował się fair play, za co bardzo dziękujemy.
Lech Szargiej