DMPWDMJ i M w Kępnie

W dniach 18-19.03.2017 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniora i Młodzika.Nasze województwo reprezentowali zawodnicy UKS „Hubal” Białystok i SKB Suwałki,którzy wywalczyli złote medale i  tytuł Mistrzów Polski w kategorii -junior oraz brązowe medale i trzecie miejsce w kategorii-młodzik.
W kategorii junior reprezentowali nas:Paweł Śmiłowski i Emilia Drągowska (UKS „Hubal” Białystok) oraz Michał Sobolewski,Filip Krukowski,Joanna Krysiak i Klaudia Butkiewicz (SKB Suwałki).Podlasianie bronili tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku.Było to bardzo  trudne zadanie ponieważ  siła naszego zespoły była mniej wyrównana niż rok temu.Brakowało nam mocniejszych dziewcząt i raczej nie mogliśmy liczyć na punkty z ich strony.Cała siła zespołu i taktyka opierała się na tym,że Michał
musiał wygrywać singla,Paweł z Michałem debla a Paweł z Joanna mixta.By mieć wymagane trzy zwycięstwa w pięciu grach.Debel męski był najpewniejszym naszym punktem i tak było i dość pewnie i łatwo wygrywał swoje pojedynki.
.Były dwie grupy i zwycięscy każdej z nich miały walczyć o tytuł mistrzowski.w naszej grupie mieliśmy drużyny z Dolnośląskiego i Śląskiego.Było raczej pewne,że jeżeli wygramy to 3:2.Tak też było we wszystkich meczach.
Pierwszy mecz z Dolnośląskim bez większych problemów:
Drugi mecz( ze Śląskim) decydujący o wyjściu z grupy był bardzo zacięty,ale zakończony naszym zwycięstwem
po pełnych napięcia i zwrotów akcji w trzy setowych pojedynkach mixta i singla Michała z Robertem Cybylskim:
Także trzeci tj. finałowy pojedynek z Wielkopolskim był bardzo zacięty i wyrównany w decydujących grach czyli singlu i mixcie,który był ostatnim i decydującym pojedynkiem.Paweł Śmiłowski  w parze z Joanna Krysiak po przegraniu pierwszego seta 16:21  i wyrównanym,ale wygranym w końcówce drugim secie 21:19,trzeci set kontrolowali i wygrali 21:15 zapewniając tytuł mistrzowski ponownie ekipie z Podlasia.
W kategorii młodzików podlaskie reprezentowali:Aleksandra Radziszewska (UKS Hubal) i Gabryjela Grosz,Dominika Siłkowska,Paweł Cipielewski,Sebastian Lenczewski,Grzegorz i Mateusz Hołub(SKB Suwałki).Ponieważ były trzy grupy trzeba było najpierw z niej wyjść by potem zagrać o finał i ewentualnie finał.Najpewniejszą zawodniczką w naszej drużynie była Ola Radziszewska,która mogła zagrać 2 gry,a do zwycięstwa potrzebne są 3 mecze.Trzeba było liczyć na pozostałych zawodników.
W grupie najpierw zagraliśmy i wygraliśmy z Wielkopolskim(5:0),ale dwa pojedynki tj.mixt i debel dziewcząt były zacięte i wyrównane.
Drugi mecz grupowy tj. z Zachodniopomorskim po przegranym singlu dziewcząt,który zagrała Garyjela wygraliśmy 4:1.Pozostałe mecze wygraliśmy pewnie i łatwo.
W półfinale trafiliśmy na województwo Dolnośląskie a w finale czekało Mazowieckie(wolny los).Było wiadomo,że oba zespoły są w naszym zasięgu mino bardziej wyrównanego składu i wszystko będzie zależeć od taktyki składów i dyspozycji dnia.
.Trudno było podjąć decyzje,które dwie z trzech gier( singiel,debel,mixt)) ma zagrać Ola.Ostatecznie zagrała ona singla i mixta po raz pierwszy z Pawłem Cipielewskim.Mixt był pierwszym i bardzo ważnym pojedynkiem,który wygrała dość łatwo nasza para z wyżej notowanymi rywalami specjalizującymi się w tej grze.To był bardzo dobry początek.Niestety po przegranym singlu chłopców( pierwszy set bardzo wyrównany,ale przegrany 21:19,a drugi przegrany z kretesem 21:9) na tablicy widniał
wynik 1:1.Następnie Ola wygrała bardzo łatwo singla(21:12,21:3),a Paweł z Grześkiem przegrali niestety debla i było 2:2. Niestety także dziewczyny z Suwałk potwierdziły swą słabą dyspozycję z dnia poprzedniego i po wygraniu pierwszego seta 21:18 uległy z braku chyba sił w dwóch kolejnych 14:21,6:21.Tym samym Podlasie nie awansowało do finału i zajęło trzecie miejsce(pierwsze było w zasięgu,ale to jest sport)