GP Młodzika Młodszego

GRAND PRIX MŁODZIKA MŁODSZEGO.  GŁUBCZYCE 27-29.01.2017

W kolejnym turnieju Grand Prix młodzika młodszego w badmintonie startowało ponad 100 najlepszeych zawodników z całej Polski. Klub UKS Hubal Białystok reprezentowało 9 zawodników, którzy zdobyli 6 brązowych medali.Trurniej był rozgrywany systemem pucharowym (single 64 i gry podwójne i mieszane 32)

Rewelacyjnie spisał się Aleksander Mitroszewski który zdobył 2 brązowe medale,jeden w grze pojedyńczej (niewiele zabrakło do finału gdzie przegrał nieznacznie 21:14, 19:21, 13:21). Drugi zdobył w grze podwójnej z Janem Wiczakiem z ABRM Warszawa. Przypomnijmy , że Aleksander ma dopiero 11 lat i musi rywalizować z zawodnikami 2 lata starszymi od siebie.

Kolejne 2 brązowe medale wywalczył Dawid Perkowski ,jeden w grze pojedyńczej drugi w grze mieszanej w parze z Julią Stankiewicz ( dla Juli jest to pierwszy medal na turniejach Grand Prix GRATULUJEMY) niewiele brakowało zabrakło w półfinale gdzie nasza para przegrała nieznacznie ze zwycięzcami turnieju z Kędzierzyna Kożle 21:23, 21:23.

Również brązowy medal w grze mieszanej zdobyli zawodnicy Hubala Mateusz Podkowiński z Katarzyną Kisielewską. I jeszcze jeden brązowy medal zdobyliśmy w grze podwójnej chłopców Hubert Sochoń z Mateuszem Podkowińskim.

Niewiele zabrakło do medalu w grze pojedyńczej dziewcząt Katarzynie Kisielewskiej .Zawodniczka hubala przegrała po pięknej walce z finalistką turnieju , pomimo iż prowadziła  w 3 secie 13:7 ostatecznie przegrała 23:21.

Bardzo dzielnie spisywał się nasz najmłodszy zawodnik Krzysztof Podkowiński (2007 rocznik) który w grze podwójnej przegrał dopiero w ćwierćfinale a wgrze pojedyńczej przeszedł 2 rundy (miejsce 9-16).

Również miejsca 9-16 wywalczyli  w grze pojedyńczej Kamil Kisielewski i Fabian Tarasiuk ,  razem w parze przegrali w ćwierćfinale ze zwyciezcami turnieju.

Drabinka >>

Zdjęcia >>

Był to bardzo dobry występ naszych zawodników którzy pięknie reprezentowanli barwy naszego klubu i z optymizmem możemy patrzć w przyszłość.