ROBERT MATEUSIAK I NADIA ZIĘBA WYGRALI TURNIEJ W WALII

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA WALII W BADMINTONIE. YONEX WELSH INTERNATIONAL 2016, 30 LISTOPADA — 3 GRUDNIA 2016, CARDIFF (WALIA). TURNIEJ RANGI INTERNATIONAL CHALLENGE

Robert Mateusiak i Nadia Zięba zwyciężyli w turnieju Yonex Welsh International, tym samym sprostali pokładanym w nich oczekiwaniom. Nasz olimpijski mikst, rozstawiony z numerem 1, najpierw wyeliminował Anglików Matthew Clare/Jessicę Hopton 21-17 21-17, a w drugiej rundzie pokonali swoich rosyjskich rywali. Alexandr Zinchenko i Olga Morozowa zagrozili naszej parze tylko w pierwszym secie, który ostatecznie Robert i Nadia wygrali 21-19. Drugi set toczył się już pod dyktando naszych reprezentantów i zakończył się wynikiem 21-6. W 1/4 finału, na drodze naszej pary stanął indyjski mikst K. Nandagopal/Ashwini Ponnappa. Pierwszy set był bardzo wyrównany, jednak w końcówce nasz mikst był górą wygrywając na przewagi 25-23. W drugim secie Robert i Nadia potwierdzili swoją wyższość wygrywając już pewnie 21-13. W półfinale nasz mikst zagrał z tajwańską parą Lu Chia Pin/Shuo Yun Sung. W pierwszym secie nasi olimpijczycy od początku uzyskali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca wygrywając 21-16. Drugi set był wyrównany tylko na początku, później nasz mikst zdobył 10 punktów z rzędu i ostatecznie wygrał 21-9.

W finale nasza para zmierzyła się z Goh Soon Huat i Shevon Jemie Lai z Malezji, którzy w ćwierćfinale pokonali Polaków Pawła Pietryję i Anetę Wojtkowską. W pierwszym secie toczyła się wyrównana walka. Ostatecznie to nasi zawodnicy w końcówce zdobyli decydujące punkty wygrywając 21-16. Drugi set toczył się już pod dyktando malezyjskiej pary, która wygrała 21-11. W trzecim secie toczył się zacięty pojedynek jednak, podobnie jak w pierwszym secie, końcówka należała do naszego miksta, który wygrał 21-18 i ostatecznie cały mecz 2:1.
W Walii zagrali też inni Podlasianie, ale bez większego powodzenia (Magdalena Witek, Adam Cwalina i Mateusz Dubowski).

(Z informacji internetowych wybrał Lech Szargiej)