Srebrny medal w Denmark Open Junior 2016

Srebny medal Aleksandra Mitroszewskiego w Denmark Open Junior 2016

W dniach od 19-22.10.2016 w Odense odbywał się prestiżowy turniej badmintona Denmar Open Junior. Aleksander Mitroszewski i Aleksandra Radziszewska reprezentowali godnie Polskę i klub UKS Hubal Białystok.

W turnieju startowały państwa z : Dani , Norwegi , Szwecji , Niemiec, Polski, Finlandii, RPA…

Aleksander Mitroszewski w parze z Mateuszem Golasem z Technika Głubczyce zajęli II miejsce w grze podwójnej w kategorii U-13A.

Zawodnicy wygrali swoją grupę oraz mecz ćwierćfinałowy i półfinałowy. W finale minimalnie przegrali na parę Duńską 21:19 w trzecim secie. Jest to bardzo duży sukces biorąc pod uwagę  że nasi  zawodnicy w kategorii wyżej.

Również w grze pojedynczej Aleksander pokazł się z bardzo dobrej strony pokonując w całym turnieju 5 zawodników z Dani a mecze które przegrał to bardzo minimalnie po również po 3 setowej walce (zabrakło troszkę  szczęścia)ale wracamy z bardzo dużym doświadczeniem i motywacją do dalszej pracy.

Również  bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Radziszewska . W czwartek grała single. W grupie wygrała z reprezentantką Polski Zuzanną Jankowską w dwóch setach. Jednak kolejny mecz przegrała z Norweżką nieznacznie po 3 setowej walce i z Dunką również w 3 setach więc nie wyszła z grupy. Następnego dnia rozgrywane były gry podwójne. Ola grała w parze z Weroniką Górniak i zawodniczki rozegrały tylko jeden mecz ponieważ 1 para z grupy wycofała się z turnieju. Ola i Weronika przegrały na reprezentantki Polski  Paulinę Hankiewicz i Dominikę Kwaśnik w 3 setach. Te zawodniczki zajęły drugie miejsce w turnieju.

Nasi zawodnicy nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności w turnieju ale mieli też okazję oglądać najlepszych zawodników na świecie na głównym turnieju  Yonex Denmar Open.