XVI MAZOVIA JUNIOR CUP 2016

3 złote 2 srebrne 2 brązowe medale w XVI MAZOVIA JUNIOR CUP 2016.

W odbywających się w Zielonce Grand Prix młodzika młodszego  z bardzo dobrej strony pokazali się badmintoniści UKS Hubal Białystok. Na szczególną uwage zasługuje wystep Dawida Perkowskiego który zdobył 3 medale w kategori U-13  (  2 złote i 1 srebrny )złoto w  grze pojedyńczej oraz grze mieszanej w parze z Martyną Kowalczyk oraz srebrny w grze podwójnej  parze z Mateuszem Podkowińskim.W tej samej kategori brązowy medal zdobył Aleksander Mitroszewski w grze podwójnej chłopców w parze z Janem Wilczakiem. Kategorie U-11 chłopców również zdominowali zawodnicy UKS Hubal Białystok , 1 złoty medal zdobył Aleksander Mitroszewski , srebrny medal dla Krzysztofa Podkowińskiego.W tym samym czasie odbywał się Ogólnoplski turniej młodzika.Brązowy medal zdobyła Aleksandra Radziszewska w grze mieszanej w parze z Adrianem Krawczykiem.

Te wszystkie wyniki oraz postawa reszty zawodników UKS Hubal Białystok wpłynęła na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji generalnej klubów.

Cieszą bardzo wyniki i postawa młodych zawodników na tak ważnych zawodach.

Gratuluję wszystkim zawodnikom UKS Hubal Białystok pięknej walki oraz  za dostarczenie niesamowitych emocji  podczas zawodów – trener Marcin Dernoga

Z ciekawostek: Dawid Perkowski rozegrał 15 meczy z czego 6 meczy w 3 setach (tylko 1 porażka).Spędził 413 minut to 7 godzin 13 minut na korcie…