MIĘDZYNARODOWA MŁODZIEŻOWA LIGA BADMINTONA

MIĘDZYNARODOWA MŁODZIEŻOWA LIGA BADMINTONA 2011/2012

1. Organizator: Podlaski Okręgowy Związek Badmintona w Białymstoku oraz UKS Hubal Białystok
  2. Główne założenia regulaminowe:

a)     Prawo startu mają drużyny młodzieżowe z wykluczeniem seniorów i młodzieżowców grających w najwyższych klasach ligowych w swoich państwach np. w polskiej ekstraklasie. Nie obowiązują licencje PZBad.

b)    W zależności od ilości startujących drużyn przewidujemy gry systemem turniejowym. Wyłonienie zwycięzcy – do uzgodnienia, ale z udziałem wszystkich drużyn.

c)     Mecz odbywać się będzie w 6 pojedynkach, przy czym nie może zakończyć się remisem – przy stanie 3:3 gramy „złotego seta” i wówczas mecz kończy się 4:3.

d)    Do czasu znalezienia sponsora, nagrodami będą puchary i dyplomy dla wszystkich drużyn, medale dla najlepszych oraz specjalne nagrody dla „prymusów 3 najlepszych drużyn” (ci, którzy wygrają najwięcej pojedynków w lidze). Przewidujemy, iż te rozgrywki będą pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku przy wsparciu Marszałka Województwa Podlaskiego.

e)     Wpisowe do ligi wynosi 200 PLN. Za walkower drużyna płaci karę w wysokości 1000 PLN za 1 mecz. W meczu możliwym jest co najwyżej 1 pojedynek bez gry, przy czym ten pojedynek nie jest wyłączony ze złotego seta.

f)      Opłaty sędziów oraz opieki medycznej reguluje sam gospodarz wg własnego uznania, przy czym skład sędziowski musi zaakceptować Podlaski Okręgowy Związek Badmintona w Białymstoku na 5 dni przed meczami.

g)     Warunkiem startu w zawodach jest posiadanie ważnych sportowych badań lekarskich. Wskazane jest ubezpieczenie swojej drużyny we własnym zakresie.

h)     Pierwsze mecze powinny rozpocząć się w listopadzie, a zakończyć się w kwietniu. Nie powinno zabraknąć drużyn ze wszystkich klubów Podlasia.

1. Terminem, po którym winna zakończyć się dyskusja nad regulaminem zawodów jest 5.08.2011r. godzina 13.00. Wszystkie uwagi proszę nadesłać drogą elektroniczną na adres: zs6@um.bialystok.pl.
  2. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane do 31.08.2011r. po opłaceniu wpisowego.