BALB 2011 T- 6

22 czerwca rozegrano 6 turniej Białostockiej Amatorskiej Ligi Badmintona, który zakończył sezon badmintonowy na Podlasiu.

Turniej rozstrzygnął rywalizację badmintonistów amatorów w tym sezonie. Podobnie jak w pięciu poprzednich turniejach, również w tym finałowym doszło do niespodzianek, które decydowały o podziale medali. W grze pojedynczej mężczyzn Mariusz Rurarz wygrał w finale z Grzegorzem Kuleszą 21:8, 21:14. W drodze do finału pokonał w grupie Tomasza Makarewicz pozbawiając go brązowego medalu, a w półfinale wygrał z Mirosławem Krynickim, srebrnym medalistą rozgrywek. Waldemar Wolański pomimo przegranej z Kuleszą w półfinale zachował minimalną przewagę nad Krynickim i zdobył złoty medal. W grze pojedynczej kobiet Elżbieta Dąbrowska wykorzystała nieobecność liderki rankingu Agnieszki Kozłowskiej, wygrała turniej, awansowała na pierwsze miejsce i zdobyła złoty medal. Srebro przypadło Kozłowskiej, a brąz Małgorzacie Zalewskiej. W grze podwójnej mężczyzn Sławomir Ryżyński I Mariusz Rurarz pokonali w finale Roberta Kochanowskiego i Grzegorza Kuleszę 21:12, 21:12. Złoty medal rozgrywek otrzymali jednak Mirosław Krynicki i Waldemar Wolański, a srebrny medal Bogusław Bogacewicz i Mariusz Sawicki. W grze mieszanej złoto już wcześniej zapewnili sobie nieobecni we środę Agnieszka Kozłowska i Łukasz Szuberski. Turniej wygrała para Elżbieta Dąbrowska, Sławomir Ryżyński, ale srebro zdobyła druga w turnieju para Małgorzata i Kazimierz Zalewscy, a brąz trzecia para finałowego turnieju Anna Klepacka i Raszyd Jabłoński.